Ha kérdése lenne kedvencével kapcsolatban, szakértő állatorvosaink készséggel állnak rendelkezésére.
Rendelőnket 2002. februárjában nyitottuk meg Dr. Majthényi Imre és Dr. Komlóssy Zsuzsanna vezetésével. 2004-ben csatlakozott hozzánk Dr. Kránitz Andrea; 2005-ben asszisztensnőnk Szűcs Adél; 2008-ban pedig nyegyedik állatorvos kolléganőnk Dr. Nagy Szabina.
Rendelőnkben állatorvosaink szakosodnak a gyógyászat egyes területeire. Komlóssy doktornő szakterülete a szemészet, ízületi műtétek, kardiológia; Kránitz doktornő érdeklődése a belgyógyászat, bőrgyógyászat, azon belül is az allergiavizsgálatok elvégzése; Nagy doktornő figyelme pedig az egzotikus kisállatok és az Ultrahang vizsgálatok felé irányul. Majthényi doktor végez lágy- és csontsebészeti műtéteket; röntgenvizsgálatokat, valamint galamb-egészségügyi specialista állatorvosként foglalkozik a különféle madarak gyógyításával.
Jonapot érdeklödni szeretnék a nyuszimrol.
11.16 án reggel észre vettem hogy olyan hangosan korog a hasa hogy csak na az mitöl lehet neki.Most lesz husvétkor 4 éves.Ugye nem lehet komoly baja.enni eszeget és iszikis várom mihamarab válaszát köszönöm
Válasz:
Kedves Balogh Józsefné!
A korgáshang jöhet a nyuszi gyomrából, illetve a beleiből, csak annyit jelent, hogy mozog odabent a levegő. Azt gondolom, hogy amíg a kedélyállapota és az étvágya is jó, nincs ok az aggodalomra.
Kérdés: Horváth Mercédesz (Zalaegerszeg)
Tisztelt Doktor Úr!
11 éves német juhász kutyámnál többször előfordul mostanában, hogy a lábát felhúzza, és közben vonyít, láthatóan nagyon fáj neki. Ez mindössze 5-10 másodpercig tart, és mind az első, mind a hátsó lábaival is előfordult, volt, hogy egyszerre mindkét lábát felhúzta. Valószínűleg nem lépett bele semmibe, ami alapján megsérülhetett volna. Lakásban tartott, elég hosszúak a körmei. Elképzelhető, hogy ez okot ilyen problémát?
Köszönettel,
Horváth Mercédesz
Válasz:
Kedves Mercédesz!
Nem tartom valószínűnek, hogy az említett tünetek a hosszú karmok miatt lennének. A leírt tünetek alapján inkább valamilyen izomgörcsnek tűnik az említett probléma.
Kérdés: Ruckel Beáta (Szigetszentmiklós)
Tisztelt Állatorvos!
Örökbefogadtunk menhelyről egy kutyust. Az állatorvos tanácsára fogyokúrára fogjuk. Itthon szoktunk főzni neki, nem tápot kap. Azt javasolta, hogy tápláléka 2/3 része rizs és zöldség, a maradék 1/3 pedig hús legyen. Nos, idáig nincs gondom. A száraztápok, konzervek esetében könnyű dolga van az embernek, hisz mindegyiken szerepel pontos adagolási útmutató, hogy a kutyus pontosan hány grammot kapjon belőle.A főtt étellel viszont kicsit bajban vagyok e téren. Tudom, hogy ezt nem egyszerű így megmondani, de nagyságrendileg tudna segíteni, hány grammot kellene adnunk neki? 50 kg a kutya, 40 kg lenne az ideális, az állatorvosunk azt javasolta, hogy egy 40 kg-os kutyának megfelelő mennyiséget kapjon.
A kutyám 3 éves, ivartalanított kan, közepesen aktív.
Válaszát előre is köszönöm!
Válasz:
Kedves Beáta!
Nincsen rá authentikus válasz. Teljesen más lehet két kutya energiafelhasználása, anyagcseréje.
Legjobban a kutyus súlyának hetente történő mérésével lehet beállítani a megfelelő adagot.
Véleményem szerint kb 2,5-3 hetente elegendő lenne kb 1 kg-ot fogynia... vagy akár lassabban is.
Kérdés: Bartók Mónika (Alsópetény)
Tisztelt Doktor Úr!
Van egy nimfa papagájom 5 éves, és komoly gondja van. A mai nap folyamán nagyon bágyadt, tolla felborzolva, gyenge, aluszékony és nagyon rosszul van.
Nem eszik, nem iszik (próbáltuk megitatni) , széklete minimális és hasa alatt a végbelénél észrevettünk egy nagyobb csomót. Pár napja kotlani kezdett, arra gyanakszunk, hogy nem tudja megtojni a tojását. De ez csak feltételezés, igazából nem értjük mi baja lehet. Több állatorvost is felhívtunk, de nem foglalkoznak madarakkal. Ezért kérném a segítségét, hogy házilag mivel tudnánk rajta segíteni, vagy tudna e ajánlani madarakkal foglalkozó állatorvost Nógrád és Pest megyék környékén.
Válaszát előre is köszönöm!
Válasz:
Kedves Mónika!
A leírt tünetek alapján nagy valószínűséggel a madárnak tényleg tojás retentiója (nem tudja kitojni a tojást) van. Ezen egy ügyes kezű állatorvos könnyen segíteni tud. Minél előbb találják meg a megfelelő szakembert, mert a madár élete múlik az időn!
Ajánlani sajnos nem tudok az említett környéken senkit, de bátran hívogassák föl az összes kollégát, ki lenne aki bevállalná az esetet.
Kérdés: Gráf Judit (Gyöngyös)
Tisztelt Doktor Úr!
A 6 hónapos cicánk bolhás. Az lenne a kérdésem, hogy van-e valami olyan bolhairtó szer, amit ajánlani tudna, esetleg kell-e kismacskáknak való szert venni, vagy jó neki felnőtteknek való is? Előre is nagyon szépen köszönöm a választ!
Üdvözlettel: Gráf Judit
Válasz:
Kedves Judit!
6 hónapos cicánál, már bármelyik, kereskedelmi forgalomban beszerezhető bolhairtó készítmény használható.
Én személy szerint a "nyakra cseppentős" spot-on-okat ajánlanám!
Ezek különféle márkanév alatt elérhetők.
Kérdés: Vince (Csikéria)
Tisztelt Doktor Úr!
Van egy 3éves keverék kiskutyánk.Tegnap már egy kicsit furcsa volt mert nem nagyon akart enni és kedvetlen volt,ma reggelre viszont a fejét jobb oldalra húzza és nem eszik,de iszik.Kérem adjon tanácsot hogy mi lehet a gond.Előre is köszönöm!
Válasz:
Kedves Vince!
A tünetek alapján egyértelmű diagnózist nem lehet felállítani, mindenképpen szükséges lenne az állat vizsgálata.
Javaslom mihamarabb keresse fel kezelő állatorvosát.
Kérdés: Karalyos Sándor (Budapest)
Tisztelt állatorvos, a 14 éves yorki kutyusomnak kihúzták a szemfogát sajnos Oronasal sipoly alakult ki. Azóta volt két inyplasztikája de egyik sem sikerült.Szeretném megtudni hogy a műtéten kívül létezik más terápia is mert rövid időn bellül 3-szor szedálták és ebben az életkorban már kockázatokkal jár az altatás .Válaszát nagyon várom,köszönettel Karalyos Sándor
Válasz:
Kedves Sándor!
Sajnos a leveléből nem derül ki,hogy mennyi idő telt el a két ínyplasztika között. Egy 14 éves kutyusban a gyógyulási folyamatok, sokkal lassabban mennek végbe, mint egy fiatal,avagy középkorú kutyában. A seb gyógyulása sokszor heteket is igénybe vehet.
Sajnos a sipoly nyílás "eltüntetése" csak műtéti úton lehetséges.
Kérdés: Hanyecz Tünde (Gyomaendrőd-Endrőd)
Tisztelt Doktor Úr!
10 éves puli kutyámnál vettem észre, hogy (általában evés után 2-3 órával) enyhén rángatóznak az izmai alvás közben. Ezt követöen feláll, a járása bizonytalan. Elöfordul, hogy összeesik, vagy kóvályogva jár. Nyugtalan, bújik hozzám van, hogy nekimegy tárgyaknak. Szaporává válik a légzése. Ha étellel kínáljuk, azt falja. Voltunk állatorvosnál, megcsináltattuk a teljes vérképet. Az orvos azt mondta, nincs semmi probléma. A vércukor szintje volt picit alacsony. Sevenal tablettát kaptunk, epilepsziára gyanakodván.
A gyógyszer adagolását tegnap kezdtük, nem tudom lesz-e hatása, vagy vizsgáltassuk tovább a kutyust (CT, MR)?
Válaszát elöre is köszönöm: Hanyecz Tünde
Válasz:
Kedves Tünde!
Mindenféleképpen javasolnám a kutyus további vizsgálatát.
Én talán nem központi idegrendszeri eredetre,hanem inkább keringési problémára (vérnyomás ingadozás....) gyanakodnék.
Először talán vérnyomásmérés, EKG lenne javasolható!
Kérdés: Dragovecz Zoltánné (Gerde)
T.Doktorúr!
Kecskéket tartunk 4 éve,jelenleg 6 anya,+ bak az állományunk.Ebben az évben fordult elő először,hogy a februári ellés után 2 anya ismét befedeződött.Az ellés előtt 1 hónappal elapasztottuk őket.ill.ők is saját magukat.2 nappal ezelőtt mindkét anya megellett....viszont egyik sem tőgyelt ki,nincs is mit szopni a kicsiknek/bár ezt megoldjuk mi/.Azt szeretném kérdezni,hogy ennek mi az oka?Azt is hallottam már,hogy ez egy betegség jele,ha így van,akkor milyen betegség?Nem történt ilyen eddig,teljesen tanácstalanok vagyunk,érdemes-e őket tovább tartani?Egyébként az is igaz,hogy a laktációjuk alatt sem adtak normális mennyiségű tejet,hanem kicsit kevesebbet,mint a tavalyi évben.
Nagyon várom a válaszát,amit előre is köszönök!
Tisztelettel Dragovecz Zoltánné
Válasz:
Kedves Dragoveczné!
Valószínűleg nem betegség miatt van a laktáció elmaradása, illetve a csökkenése, főleg ha egyszerre két együtt tartott állatnál jelentkezik.
Az ilyen jellegű problémák általában takarmányozási hibákra visszavezethetők.
Kérdés: elek zsuzsanna (Budapest)
Három hónapos házicicámmal 2 hétre vidékre jöttem le Budapestről, és azóta több probléma is felmerült a kis állattal.
kb. egy hete első tappancsa megdagadt, talán láza is volt, borogattuk, és elmult egy-két nap alatt. aztán megint szépen játszott a kis testvérével, és vidámnak tűnt, de aztán pár napja megint bedagadt, de most a hátsó tappancsa. megint borogatással próbálkoztunk, de a dagadás elmúlt, viszont a cica nem tud már lábra állni, pár falatot eszik, -azt is fekve-, inni nem iszik magától, -úgy itatjuk-, szerintem láza is van. Borogatom, hűtöm, de nem akar jobban lenni. A napra sem viszem ki, hátha napszúrása van .
Nagyon kétségbe vagyok esve, mert itt vidéken állatorvos nincs, vagy horribilis összegekért, félek ,hogy holnap mire Bp.-re hazamegyek vele, még nagyobb baja esik.
Segitségüket előre is köszönöm
Válasz:
Kedves Zsuzsanna!
Cicáknál a mancsok bedagadása általában bakteriális folyamatok hatására kialakuló gyulladások következménye szokott lenni leggyakrabban. Nyilván a pontos diagnosztizáláshoz elengedhetetlen a cica vizsgálata.
Javaslom keressen fel mielőbb egy állatorvost.
Nyugodtan helyben is érdeklődhet a helyi állatorvostól a kedvence esetleges vizsgálata során felmerülő költségekről. Nem hiszem, hogy vidéken drágább lenne a szolgáltatás mint Pesten.
Macska és egyéb háziállat tartásával felelősséget is vállal érte, betegségének gyógyítását, ne tegyük hely, idő és anyagiak függvényébe, próbáljon rá minél előbb megoldást találni.